16.5.13

Mesto Charleston, West Virginia

Nekaj dni sem preživela nekaj dni v zvezni državi Zahodna Virdžinija (West Virginia), katere vzdevek je "Wild and Beautiful" (divja in lepa), ker ima veliko hribov, planin, gozdov in nedotaknjene narave. 

 Po dobrih 8oo miljah vožnje z avtom (1307 kilometrov) sem prispela v prestolnico in največje mesto te zvezne države, Čarlston (Charleston), poznano po svoji vladni palači (State Capitol) z zlato kupolo, ki je vidna daleč naokoli, in lepih nabrežij ob rekah Elk in Kanawha.

Avtor vseh fotografij v tem clanku: © Daria 2013


   
Foto zgoraj: Vladna palača (State Caspitol) z zlato kupolo, zgrajena leta 1932 v mestu Charleston, WV


Večino časa, ki sem ga prebila v Charlestonu je deževalo in reka Kanawha je bila zelo narasla in temu primerno umazana. Vseeno pa je sonce prikukalo izza oblakov dovolj pogosto in za dovolj dolgo, da mi je uspelo narediti nekaj dobrih posnetkov v mestu in po okoliških parkih. Čeprav je voda reke zgledala motna od preobilnega dežja, je pogled nanjo in na njena pred kratkim ozelenela obrežja še vseeno bil izjemno lep.


Foto zgoraj: Narasla reka Kanawha


Vsako potovanje proti severu mi je v veliko zadovoljstvo. Najbolj me po navadi navduši vegetacija, ki je drugačna od te na Floridi. Potem pa po parkih, zelenicah in travnikih odkrivam in fotografiram cvetlice, ki sem jih navajena iz Slovenije. Tudi s te zadnje poti imam nekaj posnetkov, ki so mi še posebej pri srcu.
























V sredo zvečer je v novem športnem baru Adelphia Sports Bar & Grille v centru mesta igral ansambel "The Carpenter Ants" in tudi njih sem morala poslikati, ker je njihovo igranje in petje bilo res dobro.



Foto zgoraj: The Carpenter Ants



Foto zgoraj: Ansambel The Carpenter Ants z gostom - Bob Kravos na klavirski harmoniki





5.5.13

Ellie Schiller Homosassa Springs Wildlife State Park

V letu 2013 Florida praznuje 500-letnico svoje zgodovine. V počastitev te častitljive okrogle obletnice se bodo skozi vse leto po vsej sončni zvezni državi (Sunshine State) odvijale najrazličnejše prireditve. Eden izmed mnogih prireditvenih prostorov je tudi park za divje živali v Homossasa Springs. Narodni parki na Floridi so dobro vzdrževani in dobro obiskani, kar potrjuje tudi že drugič prejeto zlato priznanje tej zvezni državi za najboljše parke v ZDA.
Florida State Parks Twice Named "Nation's Best" TALLAHASSEE- Florida State Parks was awarded twice the National Recreation and Parks Association’s Gold Medal Award, honoring Florida as the "Nation’s Best State Park Service." The Gold Medal, a second for Florida’s park system, was presented at the National Recreation and Park Association Congress and Exposition in San Antonio, Texas.


Nazadnje sem park obiskala pred dvema kakšnima dvema tednoma in vse živali so bile veliko bolj aktivne kot pa Januarja. Ptice so začele gnezditi v krošnjah dreves, na obrežjih reke in majhnih otokih.

Avtor vseh fotografij spodaj: © Robert Kravos

























Lisica in rdeči volkovi se očitno dobro počutijo.





Florida aligatorji se bolj malo premikajo in v mojih očeh še vedno zgledajo kot da so skulpture, narejene iz betona.









V parku Homosassa Springs domujejo tudi štirje nežni velikani, West Indian manatees, ali morske krave po slovensko. Veliko ljudi gre plavat z njimi, tako kot plavajo z delfini. V Homosassi je pa mogoče opazovati te velike in počasne živali precej od blizu, in se naučiti veliko o njihovih življenjskih in prehrambenih navadah.







Park je že kar precej let namenjen izključno živalim, ki živijo na Floridi. Pred tem pa je nudil domovanje eksotičnim živalim s celega sveta. Po spremembi namembnosti so upravitelji zlahka našli domovanje za vse svoje prebivalce, razen povodnega konja. Ta nekaj-tonski afriški filmski zvezdnik po imenu Lou, ki je igral v Daktariju, je postal uradni prebivalec Floride in s tem mu je pripadlo dovoljenje, da prebiva v Homosassi do smrti.





Lou je zdaj star 53 let in zgleda zelo zadovoljen  v svojem bivališču. V divjini povodni konji ne doživijo tako visoke starosti, v dobrih pogojih v svojem zavetišču pa bo Lou po vseh pričakovanjih razveseljeval obiskovalce Homosassa Springs parka še kar nekaj let. 

Ima pa Lou, tako kot vsi povodni konji, tudi hudobno žilico. Kadar se pokaka, obrne svojo zadnjo plat proti obiskovalcem in z repom pošprica svoj kakec vse naokrog. Namen je menda označevanje teritorija. Mogoče je tako v divjini, v parku pa, po mojem mnenju, postane Lou od časa do časa naveličan človeških obrazov ki neprestano buljijo vanj, in si na ta način učinkovito in hitro zagotovi malo miru.

Večina obiskovalcev pride v park s pontonskim čolnom navzdol po reki Pepper Creek. Med mojim zadnjim obiskom nam je kapitan povedal, da kdorkoli pride v stik z Loujevim drekcem, na njegovem čolnu zagotovo ni zaželjen. Smrad je menda neznosen... :)

V spodnjem videu je še več slik iz Ellie Schiller Homosassa Springs Wildlife State Park-a.



Google